Jmenuji se Jan Šmejkal a takto to vše začalo…

Možná to znáte i ze svého života, možná si to dokážete představit. Od malička, jsem trávil víkendy a prázdniny s babičkou a dědou, kteří bydleli v Jesenických horách. Mezi sbíráním hřibů po lese, opékáním voňavých párků na ohni, dováděním u splavu v řece Opavici a dalšími bezstarostnými aktivitami, jsem si vždy našel čas zajít do dědovy stodoly a zkoumat všechno, co tam měl. Doteď si pamatuji, jak tam vonělo dřevo, všude na zemi se válely dřevěné hobliny a na pracovním stole bylo tolik nářadí, o kterém jsem ještě netušil k čemu slouží.

A tam to začalo. Všechny ty vyrobené meče, luky které sotva střílely, oštěpy, dřevěné motokáry, štípání třísek, řezání ruční pilkou, poklepané prsty když jsem netrefil hřebík na hlavičku…. díky všem těmto věcem jsem zjistil, jak mám dřevo rád a jak mě baví s ním pracovat. A pak to zase všechno skončilo.

Přišlo dospívání, jiné koníčky, pak práce a povinnosti a na zábavu ve stodole u dědy už nebyl čas.

Naštěstí, o 10 let později, má milovaná žena viděla někde na obrázku ručně vyrobenou, dřevěnou misku a jen tak mimochodem řekla, že se jí moc líbí. A už to bylo. Vzpomínky na dětství a práci se dřevem se vrátily. V garáži v našem domečku jsem si udělal dílnu, nakoupil potřebné vybavení a začal tvořit. Miska, masívní prkýnko na krájení do kuchyně, nože na máslo atd. a pak došlo i na šperky. U těch jsem i zůstal a vzhledem k ohlasům a reakcím lidí jsem se rozhodl, že je můžu pustit i dál do světa. Proto v roce 2018 vznikly tyto stránky, na kterých si můžete vybrat mnou ručně dělané šperky, ve kterých vyniknete z davu a které podpoří Vaši krásu stejně, jako to udělalo již přes dva tisíce mých spokojených zákazníků.

Ať už si nějaký šperk pořídíte, nebo ne, vážím si toho, že jste přišli na mou stránku a dočetli tento příběh až sem.

Děkuji.

Jan Šmejkal

Obchod